• Porównanie dla firm i osób prywatnych
  • Tylko zaufani sprzedawcy
  • Zawsze aktualne oferty
  • Bezpłatne doradztwo
  • Oszczędności na gazie

CHCESZ OBNIŻYĆ
SWOJE RACHUNKI ZA PRĄD?

WYPEŁNIJ FORMULARZ
I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJSprawdź

Obniż cenę kWH801 005 185

 

Blog

Czy warto zainwestować w oświetlenie LED?

lampy led

Tradycyjne żarówki powoli przechodzą w niepamięć. Już od dłuższego czasu na rynku są żarówki energooszczędne. Największą popularnością cieszy się oświetlenie ledowe. Charakteryzują się najmniejszym zużyciem energii, ale i wysoką ceną.

Zużycie prądu

W polskich domach ogromne rezerwy jeśli chodzi o oszczędzanie energii tkwią w oświetleniu pomieszczeń. Kilkadziesiąt złotych miesięcznie można zaoszczędzić wymieniając żarówki i instalując ściemniacze światła i czujniki ruchu. Skupmy się jednak na wymianie oświetlenia. Zwykłe żarówki co prawda wycofano z produkcji, ale są jeszcze dostępne w sklepach. Ich cena jest bardzo niska, ale jest spowodowana krótkotrwałością oraz sporym poborem energii. W eksploatacji te źródła światła są zatem drogie. Warto sobie porównać kilka źródeł, bo różnice nie są małe. Do uzyskania tej samej mocy wystarczy 80 watowa żarówka halogenowa, 25 watowa żarówka energooszczędna oraz 15 watowa żarówka ledowa.

Wymiana oświetlenia

Oświetlenie ledowe warto zamontować w tych pomieszczeniach, w których przebywamy najdłużej. Wtedy oszczędności energii będą bardziej zauważalne. Warto też wspomnieć, że tego typu oświetlenie daje spore możliwości aranżacyjne. Popularne są choćby taśmy ledowe. Kupując żarówki ledowe zwrócić uwagę na m.in. barwę światła i cenę – te najtańsze dosyć szybko się przepalają. Warto zatem postawić na znanych producentów i zapłacić nieco więcej. Warto wiedzieć, że Ledy można reklamować – okres gwarancyjny trwa zazwyczaj kilka miesięcy. Więcej o żarówkach LED na https://energiadirect.pl/poradniki/zarowki-led-opinie