• Porównanie dla firm i osób prywatnych
  • Tylko zaufani sprzedawcy
  • Zawsze aktualne oferty
  • Bezpłatne doradztwo
  • Oszczędności na gazie

CHCESZ OBNIŻYĆ
SWOJE RACHUNKI ZA PRĄD?

WYPEŁNIJ FORMULARZ
I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJSprawdź

Obniż cenę kWH801 005 185

 

Blog

Inaczej niż w reklamie

Niestety ciężko jest już nam poruszać się w tych wszystkich ofertach firm sprzedażowych, warunkach przyłączenia, promocjach i rabatach. Ciężko jest zwłaszcza tym, którzy nie bardzo orientują się w tych rynkach, a tych właśnie jest o wiele, wiele więcej, niż tych, którzy się choć trochę znają w tej dziedzinie.

Zanim podejmiemy decyzje, jaką ofertę energetyczną wybrać, musimy przeanalizować dokładnie wszystkie, które znajdują się na rynku. A przynajmniej większość, ponieważ każda oferta jest inna i każda ma swoje plusy i minusy. Ale może zdarzyć się i taka, gdzie znajdziemy same plusy. Choć jest to mało prawdopodobne, to sprzedawcy energii od czasu do czasu wprowadzają różne promocje, więc warto uważać na tego typu okazje.

Ważne aby w gąszczu oferty wyłowić taką, która nie zawiera opłaty handlowej. Chociaż, tak naprawdę ważne jest wszystko. Trzeba skupić się na każdym elemencie umowy. Choć można by rzec, że jednak cena kWh najważniejsza.

Trzeba przyznać, że Polacy nie bardzo znają się na tych sprawach, trudno też poruszać im się w temacie kredytów, które chętnie zaciągają. Dlatego ciężko nam zdecydować się na coś konkretnego. Ciężko wybrać coś najlepszego oraz coś, a może przede wszystkim będzie po prostu dla nas odpowiednie. Jednak warto naprawdę spróbować skupić się i poszukać zwłaszcza korzystając z rankingucenpradu.pl.

Zawsze można też popytać znajomych, ale ci mogą nawet nie wiedzieć, że mogą zmienić sprzedawcę energii.  Dlatego więcej dowiesz się gdy przejrzysz rankingi internetowe. Można także wybrać się do jakiegoś doradcy, ale ci będą propagować najtańszych sprzedawców energii, ale tych, z których mają zysk, tych, którzy płacą im marżę sprzedażową.

Wiele osób twierdzi, że z cenną energii nic się nic nie da zrobić. Owszem, jest ona ważna, ale zawsze cena kWh oznacz koszty rzeczywiste rachunku za prąd, no i nikt nie podaje ceny plakatach reklamowych i reklamach. Musimy sami dotrzeć do cenników netto, dodać do kosztów koszt podatków i pamiętać, że na zużyciu czynnej energii to nie koniec, są jeszcze koszty dystrybucji. Więcej o Operatorach Systemu Dystrybucyjnego na https://energiadirect.pl/poradniki/osd-operator-systemu-dystrybucyjnego