• Porównanie dla firm i osób prywatnych
  • Tylko zaufani sprzedawcy
  • Zawsze aktualne oferty
  • Bezpłatne doradztwo
  • Oszczędności na gazie

CHCESZ OBNIŻYĆ
SWOJE RACHUNKI ZA PRĄD?

WYPEŁNIJ FORMULARZ
I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJSprawdź

Obniż cenę kWH801 005 185

 

Blog

Jak płacić za prąd?

Rachunki, także te za prąd, można wygodnie i bezpiecznie opłacać przez Internet. Wystarczy tylko mieć konto z możliwością obsługi online.

Opłacanie rachunków

Rachunki za prąd można wygodnie regulować za pomocą Internetu. Aktualnie wszystkie banki działające w Polsce oferują obsługę konta online. Wykonanie przelewu internetowego jest bardzo proste. Wystarczy wprowadzić odpowiednie dane do formularza przelewu i potwierdzić go smskodem. Niektórzy sprzedawcy prądu udostępnili elektroniczne Biuro Obsługi Klienta (eBOK) i za jego pomocą także można wygodnie płacić za prąd. Wystarczy zalogować się na eBOK i wybrać odpowiednią opcję.

Energa

Klienci tego sprzedawcy energii elektrycznej mogą wygodnie opłacać rachunki z pomocą eBOK Energa.Wystarczy zalogować się na swoje konto, wybrać zakładkę „Płatności”, a następnie „Należności”. Kolejnym krokiem jest wybór faktury oraz banku, gdzie posiadamy konto. Formularz przelewu jest uzupełniany automatycznie – należy go tylko zatwierdzić. Więcej informacji na https://energiadirect.pl/poradniki/ebok-energa

PGE

Klienci PGE mogą płacić za prąd online na dwa sposoby. Pierwszy z nich to eBOK PGE, gdzie płatność wygląda podobnie jak w eBOK Energa. Odbiorcy, którzy wybrali fakturę elektroniczną wystarczy, że klikną w link przesyłany przez PGE na wskazany adres e-mail. Wówczas następuje połączenie ze stroną internetową banku i zatwierdzenie przelewu przez odbiorcę. O wszystkich możliwościach eBOK można przeczytać tutaj https://energiadirect.pl/poradniki/ebok-pge

Polecenie zapłaty za prąd

Dla zapominalskich najlepszym sposobem na opłacanie rachunków jest polecenie zapłaty. Dzięki temu automatycznemu obciążaniu naszego rachunku bankowego kwotą z faktury za energię nie musimy już pilnować terminu płatności. Ta opcja jest możliwa po złożeniu odpowiedniej dyspozycji w banku. Oczywiście, aby płatność była możliwa musimy posiadać środki na koncie bankowym.