• Porównanie dla firm i osób prywatnych
  • Tylko zaufani sprzedawcy
  • Zawsze aktualne oferty
  • Bezpłatne doradztwo
  • Oszczędności na gazie

CHCESZ OBNIŻYĆ
SWOJE RACHUNKI ZA PRĄD?

WYPEŁNIJ FORMULARZ
I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJSprawdź

Obniż cenę kWH801 005 185

 

Blog

Kilka porad dotyczących oszczędzania energii w domu

Weź te wskaźniki do serca i uczynić swoje mieszkanie lub dom bardziej oszczędnym. Nawet niewielkie różnice w zużyciu energii elektrycznej oszczędzane przez rok mogą dać oszczędności.

klasa-a piekarnik-elektryczny-prad regulacja-temperatury zarowki-led

Kup urządzeń energooszczędne. Tylko takie mogą pomóc oszczędzać energię.

Nigdy nie otwieraj drzwi piekarnika… przy każdym otwarciu drzwi, ucieka około 20% ciepła. Chociaż często jest to napisane w przepisie, rozgrzewanie piekarnik jest w większości przepisów bezużyteczne, za to kiedy go wyłączysz na kilka minut przed końcowym pieczenia, można użyć resztę ciepła nie tracąc mocy.

Idealna temperatura lodówki wynosi 7 ° C, zatem nie przesadzaj z chłodzeniem.  Gdy jesteś poza domem przez dłuższy czas, należy wyjąć wtyczkę lodówki z gniazdka ściennego, albo uruchomić tryb wakacyjny.

Mniej wody podczas gotowania, mów się, że nie trzeba gotować całego czajnika wody, aby zaparzyć jedną herbatę. Jest wystarczająca ilość wody, gdy gotujesz ziemniakami i brokułami, albo jajka na twardo? Aby oszczędzać energię elektryczną i gaz w domu nigdy nie nalewaj jej zbyt dużo.  Gotować na gazie jest taniej, kuchenka gazowa nie powoduje straty energii, ale zasady oszczędzania przy gazie i prądzie są takie same.

Rozmrozić zamrażarkę, jeśli lodówkę skuje warstwa lodu, staje się ona pożeraczem energii. Nie zapomnij więc od czasu do czasu sprawdzić szczelność i rozmrozić lodówki z nofrostem.

Regulowania ogrzewania. Obniżenie temperatury pomieszczenia o jeden stopień Celsjusza pozwala zaoszczędzić do 6% energii elektrycznej! Dla zdrowego klimatu pomieszczenia utrzymuj od 18 do 20 ° C w pokoju, w kuchni 16-18 ° C, i 15 – 17 ° C na korytarzach. W nowoczesnych termostatach można regulować temperaturę w zależności od życzenia.

Używaj energooszczędnych żarówek lub lamp LED, potrafią pracować kilkakrotnie razy dłużej, co pozwala zaoszczędzić około 80% energii elektrycznej. Ponieważ niektóre żarówki energooszczędne zawierają substancje niebezpieczne. Obecnie coraz popularniejsze stają się i żarówki LED, które są przyjazne dla środowiska z dobrymi parametrami światła. Ich żywotność wynosi ponad 40 000 godzin.

Standby Hi-Fi, telewizora, radia pralki i drukarki zużywa rocznie sporą ilość energii elektrycznej.             Radą jest zakupić listwę zasilającą z wyłącznikiem. Eksperci szacują, że aż dwa reaktory jądrowe są w Niemczech eksploatowane tylko na pokrycie niepotrzebnego zużycia energii. Jeśli podłączeniem wielu urządzeń do listwy zasilającej z wyłącznikiem, można pomóc sobie i środowisku naturalnemu, dlaczego tego nie zrobić? Ładowarka, która nie jest podłączona do telefonu komórkowego lub aparatu ponadto zużywa energię elektryczną i zmienia ją na ciepło.

Wyłącz komputer, jeśli komputer nie pracuje nadal pochłania do 70% prądu z sieci. Więc mimo krótkiej przerwy, to lepiej go wyłączyć! Jeśli kupujesz nowy komputer, należy wiedzieć, że płaskie ekrany są bardziej energooszczędne niż konwencjonalne.

Zawsze pełną pralką. Pralka wypełniona do połowy zużywa tylko tyle samo energii, ile całkowicie zapełniona. Niektóre modele wyposażone są w program oszczędzania energii dla półwsadu, co zmniejsza zużycie o około jedną trzecią, ale musi to być wyraźnie zaznaczone na specyfikacji urządzenia. O tym, jaką kupić pralkę na https://energiadirect.pl/poradniki/jaka-pralke-kupic

Kuchenka mikrofalowa i inne małe rzeczy, chociaż używamy ich krótko to potrafią być uciążliwe dla naszego portfela. Warto używać ich rozważnie.