• Porównanie dla firm i osób prywatnych
  • Tylko zaufani sprzedawcy
  • Zawsze aktualne oferty
  • Bezpłatne doradztwo
  • Oszczędności na gazie

CHCESZ OBNIŻYĆ
SWOJE RACHUNKI ZA PRĄD?

WYPEŁNIJ FORMULARZ
I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJSprawdź

Obniż cenę kWH801 005 185

 

Blog

Sposób na tani prąd i gaz

tani-prad-gaz

Jednym z sposobów na niższe rachunki za energię elektryczną i gaz jest kupno jednego i drugiego medium od jednego sprzedawcy.  Oferty dual fuel pozwalają na uzyskanie oszczędności w wysokości nawet kilkudziesięciu procent.

Co to jest dual fuel?

Oferty dual fuel to sprzedaż w pakiecie energii elektrycznej i gazu. Początkowo tego rodzaju oferty były dostępne tylko dla klientów biznesowych. Obecnie już co najmniej kilku sprzedawców proponuje jednoczesny zakup prądu i gazu. Tego rodzaju pakiet z pewnością może się opłacać, szczególnie tym konsumentom, którzy zużywają spore ilości energii elektrycznej i gazu. Więcej informacji na https://energiadirect.pl/gaz/oferta-dual-fuel-co-to-jest

Dlaczego warto wybrać dual fuel?

Takie łączone oferty są głównie atrakcyjne pod względem finansowym. Można zaoszczędzić na zakupie energii elektrycznej i gazu. Przynajmniej jeden z produktów jest w promocyjnej cenie, przeważnie jest oferowany tani prąd. Dla sprzedawcy takie pakiety to także korzyść – mniejsze koszty związane z obsługą (wystawiana jest jedna faktura za prąd i gaz) i większy wolumen sprzedanego prądu i gazu, czyli większe zyski. Niektórzy sprzedawcy proponują w ramach dual fuel dodatkowe usługi typu gazowe assistance, czyli pomoc w przypadku awarii urządzeń grzewczych czy gazowych. Ponadto oferty często zawierają gwarancję niezmienności ceny do końca trwania umowy. Oszczędności w wyniku korzystania z oferty dual fuel wynoszą od 5 do nawet 40%.

Więcej porad na https://energiadirect.pl/gaz/poradniki