• Porównanie dla firm i osób prywatnych
  • Tylko zaufani sprzedawcy
  • Zawsze aktualne oferty
  • Bezpłatne doradztwo
  • Oszczędności na gazie

CHCESZ OBNIŻYĆ
SWOJE RACHUNKI ZA PRĄD?

WYPEŁNIJ FORMULARZ
I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJSprawdź

Obniż cenę kWH801 005 185

 

Blog

Taryfy energetyczne dla domu Energa

Energa proponuje następujące taryfy dla gospodarstw domowych: taryfę G11, taryfę G12, taryfę G12w oraz taryfę G12r. Czym się różnią te taryfy energetyczne? 

Taryfa G11

To podstawowa taryfa energetyczna dla odbiorców indywidualnych – korzysta z niej zdecydowana większość gospodarstw domowych. Jest to taryfa jednostrefowa, czyli obowiązuje jedna stawka za prąd i nie ma tu znaczenia pora dnia i nocy. Taryfa G11 jest przeznaczona dla tych gospodarstw domowych, w który życie toczy się przez cały dzień.

Taryfa G12

To jedna z taryf dwustrefowych, która daje możliwość zaoszczędzenia poprzez niższą cenę energii elektrycznej w określonych godzinach doby. Atrakcyjne stawki za prąd obowiązują w godzinach 13.00-15.00 oraz 22.00-6.00. Jest to korzystne rozwiązanie dla gospodarstw domowych, które są w stanie „przerzucić” część swojego zużycia energii na godziny, w których obowiązuje niższa stawka za energię elektryczną.

Taryfa G12w

Ta taryfa oprócz tego, że „zawiera” tańsze godziny od poniedziałku do piątku (13.00-15.00 oraz 22.00-6.00) to także niższa cena za kilowatogodziny obowiązuje przez cały weekend oraz w dni ustawowo wolne od pracy.

Taryfa G12r

Energa tą taryfę dwustrefowa proponuje gospodarstwom domowym, które cenią sobie wygodę oraz oszczędności. G12r to redukcja kosztów energii poprzez niższe stawki w wybranych godzinach, a konkretnie od godziny 13.00 do 16.00 oraz od 22.00 do 7.00. Polecana m.in. osobom, które posiadają ogrzewanie elektryczne.

Energa24

Każdy z klientów Energi może uzyskać dostęp do serwisu Energa24, który umożliwia konsumentowi kontrolować swoje wydatki na energię elektryczną. Rejestracja oraz korzystanie z tej platformy jest całkowicie bezpłatne.

Energa doładowanie

Energa umożliwia rozliczanie na takiej zasadzie jak telefon na kartę, czyli pre-paid. Kod energetyczny, czyli Energa doładowanie można kupić w różnych punktach sprzedaży (markety, kioski, stacje benzynowe) oraz przez internet.