• Porównanie dla firm i osób prywatnych
  • Tylko zaufani sprzedawcy
  • Zawsze aktualne oferty
  • Bezpłatne doradztwo
  • Oszczędności na gazie

CHCESZ OBNIŻYĆ
SWOJE RACHUNKI ZA PRĄD?

WYPEŁNIJ FORMULARZ
I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJSprawdź

Obniż cenę kWH801 005 185

 

Blog

Za wysoki rachunek? Złóż reklamacje!

Otrzymałeś za wysoką fakturę za energię elektryczną i nie zgadzasz się z jej wysokością? Złóż reklamacje.

Informacja o zużyciu energii

W niedługim czasie w Polsce każdy odbiorca energii będzie posiadał inteligentny licznik prądu. Według energetyków tego rodzaju urządzenia pomiarowe zlikwidują problem zawyżonych rachunków, choć są też głosy że liczniki elektroniczne nie są tak dokładne jak oczekiwano. W każdym razie z firmą energetyczną nie będziemy się rozliczać w sposób prognozowany. Nowe liczniki na bieżąco i automatycznie przesyłają dane o zużyciu do przedsiębiorstwa energetycznego. Pamiętajmy, że jako odbiorcy energii mamy prawo do informacji o naszym zużyciu energii i cenie kWh . Dlatego przed złożeniem reklamacji warto wystosować do sprzedawcy prośbę o przesłanie informacji o zużyciu.

Źle działający licznik prądu

Zbyt wysoki lub odwrotnie zbyt niski rachunek za energię elektryczną może być spowodowany nieprawidłowo działającym urządzeniem pomiarowo-rozliczeniowym. Do firmy energetycznej można się zwrócić z wnioskiem o zbadanie licznika prądu. W ciągu 14 dni powinno nastąpić zbadanie urządzenia. Ponadto można także wystąpić o wykonanie badania licznika przez wskazane laboratorium. Trzeba jednak mieć na względzie, że wnioskodawca będzie musiał pokryć koszty badania, jeśli okaże się, że licznik działa w sposób prawidłowy. Więcej o licznikach prądu na https://energiadirect.pl/tagi/licznik

Reklamacja rachunku za energię

Reklamacje najlepiej złożyć na piśmie. Oprócz podania podstawowych danych (imię, nazwisko, numer klienta) w dokumencie powinno się znaleźć określenie przedmiotu reklamacji, okres reklamacji, uzasadnienie reklamacji. Jeśli w ciągu 14 dni od dnia dostarczenia reklamacji wnioskodawca nie otrzyma odpowiedzi do zostaje ona za automatycznie rozpatrzona pozytywnie.