• Porównanie dla firm i osób prywatnych
  • Tylko zaufani sprzedawcy
  • Zawsze aktualne oferty
  • Bezpłatne doradztwo
  • Oszczędności na gazie

CHCESZ OBNIŻYĆ
SWOJE RACHUNKI ZA PRĄD?

WYPEŁNIJ FORMULARZ
I DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJSprawdź

Obniż cenę kWH801 005 185

 

Blog

Cena kWh TAURON

Prześwietlimy czy koncerny energetyczne chcą na nas zarobić czy chcą nam pomóc oszczędzać, jak to same reklamują. Dziś słów kilka o ofercie na prąd proponowaną przez firmę Tauron. Okazuje się, że jak wszystko podliczmy to koszt naszych rachunków o zmianie wzrośnie a taka zmian sprzedawcy nas nie interesuje, bo ma być taniej. Ale po kolei.

Tauron cennik

Obecnie (październik 2016) Tauron ma do zaproponowania dwie oferty, Prąd z Elektrykiem 24 H i prąd z Serwisantem 24 H. W obu ofertach cena za kWh to 0,3111 zł brutto w taryfie całodobowej, wybierając taryfę dwustrefową zapłacimy 0,3836 zł w pierwszej strefie i 0,1986 zł za prąd w drugiej strefie. Oferta oczywiście z gwarancją ceny, a w razie lepszych ofert cennik można zmienić w terminie dwóch miesięcy jak tylko Tauron zaproponuje coś lepszego, tańszego. Mieszkańcy domu jednorodzinnego przy rocznym poborze 2500 kWh, za sam prąd zapłacą 778 złotych. Kosztem w tym wypadku jest opłata handlowa Tauronu. Wysoka, bo miesięcznie, poza jednomiesięcznym okresem promocyjnym (zero złotych) zapłacimy prawie 8 albo 13 złotych. To, co zaoszczędzimy, (jeśli zaoszczędzimy) na prądzie stracimy na opłacie dodatkowej. Co dostaniemy w zmian?

Elektryk, serwisant który lepszy?

Oferta z serwisantem niejako zawiera w sobie opiekę elektryka, dlatego opłata handlowa jest wyższa. Usługi nie są dodatkowo płatne, zatem za ok. 190 i 290 złotych (w zaokrągleniu) kosztów opłaty handlowej dostajemy opiekę fachowcy. Zakres opieki szeroki, chronimy też naszą instalacji przed samym sobą, kiedy to przy remoncie zdarzy się nam przewiercić przewód, albo ucierpiały nasze urządzenia AGD, RTV i AGD. Jednorazowa naprawa nie może przekroczyć 500 licząc koszt robocizny oraz części, łącznie w przypadku 6 zdarzeń, jakie przysługują w przypadku oferty naprawa może wynieść 3000 złotych. Zyska ten, co otrzyma naprawę w ramach pakietu ubezpieczeniowego, ci których ochrona nie obejmie albo ze względu na wyłączenia zawarte w regulaminie (stare urządzenie, uszkodzenie instalacji w skutek aktu terroru) stracą. Z pewnością można znaleźć tańszą ofertę na prąd, nawet z zerową opłatą handlową. Atrakcją nie jest też opłata 25 zł za wstąpienie do grona klientów, za to Tauron powinien nam przygotować jakieś bonusy.